Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.

hello@youremail.com
+1234567890

Esnaf Kurye Ekibi ile Yapılan Alışverişin Önemi: Yerel Ekonomiye ve Topluma Katkı Sağlama Yolları

Dünya sürekli bir değişim içerisinde. Dijitalleşme alışveriş alışkanlıklarını şekillendirmeye devam ediyor. Değişen yaşam koşullarıyla birlikte tüketici alışkanlıkları da değişti. Artık hemen hemen her iş kolunun internet dünyasında karşılığı varken firmalar bir an önce bu sektörde yer almaya çalışıyor. Ancak bu konuda önemli bir nokta olarak işletmelerin siparişlerini problem yaşamadan teslim etmesi epey mühim. Esnaf kurye olarak geçen iş tanımı da bu noktada devreye giriyor. Peki esnaf kuryeler nedir? Esnaf kuryelerle nasıl iletişim kurabilirsiniz? Esnaf kuryelerin yerel ekonomiye katkısı nedir?


Moto kuryeler, günümüzde bir lüksten ziyade tüketici ihtiyaçlarını iletmeleri konusunda hizmet veren görevlilerdir. Büyük küçük işletmeler, kafe ve restoranlar, kasaplar, manavlar, aktarlar, kuruyemişçiler, petshoplar ve hatta eczaneler bile artık siparişlerde eve teslimat seçeneği sunuyor. Durum böyle olunca rekabetin arttığı bu sektörde sağlam bir temelde yer almak oldukça önemli. Bu siparişler genel olarak online alışveriş siteleri üzerinden alınırken siparişin teslimat sürecinde yaşayanacak en küçük bir aksaklığın bile firmaya dönüşü olumsuz olabilir. Büyük firmalara hizmet veren moto kuryelerin aksine küçük işletmelere hizmet veren esnaf kurye bulmak bir hayli önemli. Bas Delivery olarak tüm işletmelerin siparişlerini en hızlı şekilde iletebileceği motorlu kurye hizmetlerimiz sayesinde sorun yaşamadan müşterileriyle buluşmasına aracılık ediyoruz.

Esnaf Kurye Ekibi Nedir?

Esnaf kurye nedir? Esnaf kuryeler tam olarak ne yapar? Günümüz koşulları esnaf kuryeler olarak geçen bağımsız moto kuryelerden oluşan yeni bir iş tanımını ortaya çıkardı. İşletmelerin özellikle online siparişlere olan ilginin artmasıyla birlikte siparişlerle baş etmesi epey zorlaştı. Artan sipariş yoğunluğuyla beraber özellikle kafe ve restoranlar gibi yerel işletmeler online pazarda yer alsa bile teslimat süresince meydana gelen aksaklıklar müşteriden olumsuz geri dönüşlere sebep oluyor. Esnaf kuryeler ise herhangi bir işletmeden bağımsız olarak çalışan ve dilediğiniz an yardıma koşan çalışanlar oluyor.

Esnaf Kurye Nasıl Bulunur?

Sipariş teslimat aşamasında firmanın hizmetlerinin müşteriye sorunsuz ulaşması son derece önemlidir. Esnaf kuryeler, yemek siparişleri veya diğer esnafların online sipariş veya telefonla sipariş gibi durumlarda talebe göre hizmet veren motorlu kuryelerdir. Esnaf kurye nedir sorusunu açıkladığımıza göre esnaf kurye nasıl bulunur soruna odaklanabiliriz. Bas Delivery şirketleri olarak faaliyet alanı fark etmeksizin ihtiyacınız olan kuryeleri paketler halinde sunuyoruz. Bas Delivery üzerinden kurye talep ettiğiniz an hizmet verecek kurye 5 dakika içinde işletmenizden siparişi alıyor. Ardından siparişler hiçbir problem olmadan müşterilerinize ulaşıyor. Böylelikle müşterilerinizin birincil beklentilerinden biri olan hızlı teslimatla birlikte işletmenize geri dönüşler pozitif nitelikte oluyor.

Esnaf Kurye Ekibi ile Yapılan Alışverişin Yerel Ekonomiye Katkısı​

Gün geçtikte yaygınlaşan esnaf kurye ekibi sayesinde yapılan alışverişin yerel ekonomiye dönüşü olumlu olmaktadır. İnternet pazarında küçük işletmelerin görünür olması oldukça önemlidir. Nitekim birçok firma buna istinaden online market pazarında yerini almıştır. Büyük bir kesim artık temel ihtiyaçları ve yemek siparişleri için internetten sipariş veriyor. Zaman içerisinde muhtemelen internet siparişlerine karşın talep artacak ve klasik işletme modelleri yerini internet siparişlerine tamamen bırakacak. Bunun için firmanız için vereceğiniz en doğru karar siparişleri hedef kitlenize sorunsuz ulaştırarak bir an önce bu pazarda vazgeçilmez konumda yer almaktır. Üstelik yemek uygulamaları veya market sipariş uygulamaları gibi benzer oluşumlarda yer alarak yerel ekonomiye katkı sağlamış olacaksınız. Peki paket teslimat için esnaf kuryeleri tercih etmenin ekonomiye katkıları nelerdir?

  • Küçük işletmelerin desteklenmesi
  • Yerel üreticilerin desteklenmesi
  • Vergi gelirlerinin artırılması
  • Küçük işletmelerin desteklenmesi
  • Yerel üreticilerin desteklenmesi
  • Vergi gelirlerinin artırılması

Esnaf Kurye Ekibi ile Yapılan Alışverişin Yerel Ekonomiye Katkısı

Küçük İşletmelerin Desteklenmesi

Esnaf kurye ekiplerinin ekonomiye katkısı ilk olarak küçük işletmelerin desteklenmesi konusunda ortaya çıkar. Küçük işletmeler internet pazarında yer almalıdır. Ancak süreç içerisinde uygun sipariş teslimat süreci yönetimi epey mühimdir. Zira internet siparişlerinde rakipleriniz çok fazla olacağı için müşterilerinizin benzer hizmet veren kişilere yönelmesi muhtemeldir. Böyle durumları önlemek için firma olarak hizmetinizi en uygun şekilde hazırlayıp BAS Paket Servis esnaf kuryeleri ile siparişinizin teslimatını sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Yerel Üreticilerin Desteklenmesi

İnternet ortamında tekelleşmeyi önlemek için yerel üreticilerin desteklenmesi oldukça önemlidir. Son zamanlarda hizmetlerini internet ortamına taşımayan birçok işletme batma durumuna gelmiştir. En basit şekliyle yakın zamanda hepimizin hayatını etkileyen covid19 pandemisi süresince insanlar eve tıkılmıştır. Haliyle online siparişlere talep artmış ve bu talebi karşılayan işletmeler kalkınmayı başarmıştır. Ancak, günümüzde böyle bir durum sadece pandemi koşullarına bağlı olarak gelişen talepten ziyade tüketici alışkanlıklarının değiştiğine karşılık gelmiştir. Birçok insan, kolay ulaşılabilir olması sebebiyle artık yemek, market veya diğer ihtiyaçları için internetten sipariş veriyor. Haliyle esnaf kurye ekipleri ile çalışarak yerel üreticiler olarak sanal pazarda yerinizi almış olacaksınız.

Vergi Gelirlerinin Artırılması

Kuryelerin firmalara bağlı çalışmaktan ziyade esnaf kurye modeli ile bağımsız çalışmaları vergi gelirlerinin arttırılması konusunda oldukça etkilidir. Çünkü bağımsız çalışan kuryeler kendi vergisini kendi ödeyecektir. Ancak kuryenin tek firmaya bağlı çalıştığı koşulda kuryelerin kazancı sabit olacak ve vergiler maaşlarından kesilerek gelirlerini alacaklar. Sonuç olarak bağımsız kuryeler sayesinde işletmeler ve esnaf kuryeler kazancı ortak bir şekilde bölüşür. Bu süreçte esnaf kuryelerin avantajları sayesinde online siparişlerde artış olur. Böylelikle hem kurye hem de işletme kazanırken, bu sürecin sonunda ülke ekonomisine olumlu dönüş olur. Kazanç oranları artacağı için vergi gelirlerinde artış olacak ve böylelikle sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma modeli geliştirmek mümkün olacak.

Esnaf Kurye Ekibi ile Yapılan Alışverişin Topluma Katkısı

Buraya kadar esnaf kurye nedir ve bu modelin ekonomiye katkısından bahsettik. Geri kalan kısımda esnaf kuryelerin topluma katkısı konusundan söz edeceğiz. Öncelikle esnaf kuryelik yeni bir iş kolu olup, hala gelişmekte olan sektörlerden biridir. Bas Paket Servis olarak esnaf kuryeler ile işletmeleri biraraya getirerek süreçte yer almanızı kolaylaştırıyoruz. Esnaf kuryelerin, tek bir firmaya bağımlı çalışmaması kişilerin özgür çalışmasında etkili olacaktır. Böylelikle moto kuryeler iyi koşullarda çalışacak ve kazançları artacaktır. Hemen hemen birçok kişinin moto kuryelik yapmayı düşündüğü günümüz koşullarında esnaf kuryeler sayesinde yeni bir istihdam ortamı oluşacaktır. Böylelikle süreçten hem kuryelik yapanlar hem de işletme sahipleri yararlanacaktır.

Esnaf Kurye Ekibi ile Yapılan Alışverişin Tüketicilere Avantajları

Esnaf kurye ekibi ile yapılan alışveriş, işletmeler ve kuryeler için avantajlı olsa bile en büyük avantaj tüketiciler için olmaktadır. İnsanların birçoğu özellikle yemek siparişi veya market siparişi gibi siparişlerde hızlı teslimatı önemser. Ancak birçok kişi siparişlerinin zamanında gelmemesinden muzdariptir. Bundan dolayı moto kurye hizmetleri konusunda belirli standartları olan ve hizmet kalitesini birincil prensip haline getiren BAS Paket Servis ile çalışmak epey önemlidir. Böylelikle insanlar acil ihtiyaçları veya diğer online siparişler için internetten sipariş verme konusunda tereddüt duymayacaktır. Müşteri beklentisini karşılayan kaliteli hizmet sağlanırken böyle durumda hem moto kuryeler hem de işletmeler kazanacaktır. Sonuç olarak, esnaf kuryelik modeli moto kuryelere istihdam alanı yaratırken; işletmeler için pazarda yerini alma imkanı verir. Lakin pazardaki rekabetten olumlu sonuç konusunda en çok tatmin olan tüketici olur.